Bağcılar Güneşlispor'da hedefler büyük

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü Başkanı Mithat Sayar sorularımızı cevapladı.

10:23:02 | 2019-06-24

İstanbul Birinci Amatör Lig ekiplerinden Bağcılar Güneşli Spor Kulübü ile ilgili Kulüp Başkanı Mithat Sayar'a yeni sezonda hedeflerini ve kulübün gidişatıyla ilgili söyleşi gerçekleştirdik. 

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü Başkanı Mithat Sayar "Geçtiğimiz sezon A Takım bazında yaşanan bir Çapaspor maçında tecrübesizliğe kurban gittik. Haklıyken ve maçı kazanmışken rakip oyuncuların tecrübesiyle kazandığımız maçı maalesef ki kaybettik" dedi.

 

Başkan Sayar "Geçen sezon A Takım başta olmak üzere her kategoride (U15 hariç) liglere katıldık. Bilindiği üzere bu kulübü devraldığımızda ne oyuncusu ne malzemesi hiç bir şeyi yoktu. Dört yıl içerisinde yüzlerce oyuncu ve en kaliteli malzemeleri kullanan marka değeri olan bir kulüp haline getirdik" dedi.

 

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü Başkanı Mithat Sayar Güneşli Haber Gazetesine yaptığı açıklamada "Özellikle 5 yıllık bir proje ortaya koyduk. Tesisimiz yoktu geçen yıl bir halı saha kiralayarak tesisleşme yoluna gittik. Alt yapımız yoktu her kategoriye giren bir alt yapıya kavuştuk. Önceliğimiz alt yapımız ve alt yapıda ki evlatlarımızdır." dedi.

 

Gelecek sezonla ilgili de sorular yönettiğimiz Başkan Sayar "Henüz bir hoca ile anlaşmadık.  A Takım maddi imkanlar isteyen bir yarışma dalıdır. Ülkenin ekonomik koşulları ortada geliri olmayan bir spor kulübüyüz. Bağcılar Belediyesinin, Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliğinin yaptıkları maddi yardımlar belli iddialı bir takım yapmak için bu rakamların 5-6 katı hatta 10 katı daha para harcamanız gerekiyor.  Mütevazi bir bütçe ile gençlere öncelik vererek bu yıl liglere katılacağız. Büyük rakamlar harcama lüksümüz yok. Önceliğimiz alt yapımız daha güçlendirmek" dedi.

 

Bağcılar Güneşli Spor Kulübü Başkanı Mithat Sayar kulübün bir lokalinin olmadığını ve bunun için çalışma yürüttüklerini ifade ederek "Kiralar almış başını gitmiş. İki katlı bir lokal yeri arıyoruz. Üst katta Kulübümüzün üyeleri, velilerinin kaynaşacağı vakit geçirebileceği, alt katta da oyuncularımızın masa tenisi, satranç, bilardo, dark oynayacakları, çeşitli akviteteler yapabileceği ve yine ders çalışabilecekleri alanın olacağı bir lokal hedefliyoruz. Ve yine burada oyuncularımıza İngilizce,Matematik gibi dallarda derslerine takviye yapabilecekleri kurs vermeyi hedefliyoruz. Daha bir çok konuda projelerimiz var. Hayata geçirmek için gün sayıyoruz" dedi.

 

Görüştüğünüz A Takım hocası var diye sorduğumuz Başkan Sayar "Üç hoca bizimle çalışmak istiyor. İsim vermek doğru olmaz. Bizim kulübümüz bir aile gibidir. Bu aileye uyum sağlayacak kulübün menfaatlerini herseyden üstün tutacak ve paraya tamah etmeyecek oyuncularla yönetim arasında köprü kuracak ve herseyden önce fedakâr olacak biri ile çalışabiliriz. " dedi. 

 

Gelecek sezon ile ilgili hedeflerini de sorduk Başkan Sayar "Biz her zaman hedefi olan bir kulübüz. Az öncede ifade ettim. Dört yılda nereden nereye geldik. Kuracağımız takım genç ve başarıya aç olacak. Her zaman ki gibi kervan yolda düzülir anlayışıyla bu yıl mütevazi bir takımla başarı yakalamak için mücadele edeceğiz. Ve yine bu yıl da takımı Bağcılar Belediyesinin Kefken'de ki kampına götüreceğiz. Sezon hazırlıklarını burada tamamlayacağız" dedi.




ETİKET :  

Tümü