BAŞKAN ÇAĞIRICI'DAN İMAMOĞLU'NA TOKAT GİBİ CEVAP

BAĞCILAR’IN ÇOCUKLARINI HOR GÖREN İMAMOĞLU’NA JET YANIT BAŞKAN ÇAĞIRICI’DAN GELDİ

21:41:36 | 2019-06-17

 

 

23 Haziran seçimleri öncesi CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı İBB adayı Binali Yıldırım’ın İsmail Küçükkaya modaratörlüğünde canlı yayında konuştukları Bağcılar’da da gündem oldu.

31 Mart seçim sürecinde CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’nun “Bağcılar’ın çocuklarıyla, gençleriyle Bakırköy’de ki, Kadıköy’de ki çocukları, gençleri eşitleyeceğiz” propagandasını gerçekleşen canlı yayında da tekrarlaması büyük tepkilere sebep oldu.

Sosyal medya üzerinden tepki veren Bağcılarlı gençler “hor görüldüklerini” iddia ederek İmamoğlu’ndan özür beklediklerini dile getiriyorlar.

CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’nun bu açıklamalarına daha önce de çeşitli yerlerde ve televizyon programlarında cevap veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’da sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Canlı yayın sonrası İmamoğlu’na sosyal medya üzerinden cevap veren Başkan Çağırıcı “CHP Adayı Bağcılar’da ki çocukla Kadıköy’de ki çocuğun şartlarını eşitleyeceğiz diyor. İnsanları aşağılama, hor görme, hizmetleri yok sayma gibi meziyetlerini her fırsatta utanmadan dile getiriyorlar. Birlikte yaşamaktan onur duyduğum Bağcılarlı hemşerilerim takdir senindir” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptığı açıklamalarını sosyal medya üzerinden sürdürdü. Başkan Çağırıcı “İlçemizde 735 bin kişi yaşıyor. 27 yıldır tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak komşularımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana hayata geçirdiğimiz bütün projelerimizde önceliği gençlerimize ve yeşil alana verdik. Geçmişte kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0.03 idi. Bugün ise bu rakamı 1 metrekareye ulaştırdık. Yani Bağcılarımızda kişi başına düşen yeşil alan 3 katına çıktı. Evlatlarımız parklarda oynayarak, yabancı dil öğrenerek, 8D sinemalarımızda istediği filmleri izleyerek büyüyor. İlçemizde bulunan 8 Nostalji Bahçesi, hemşehrilerimiz için bir yaşam alanı oldu. Buralarda komşularımız piknik yapıyor, yöresel festivallere katılıyor, hasat mevsimi geldiğinde dalından meyve yiyor. Hedefimiz, her mahallemize 1 adet Nostalji Bahçesi kazandırmak” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı açıklamalarını “Gençlerimiz için kütüphane projelerimizi hayata geçirdik. 28 bin üyesiyle İstanbul’un 3. büyük kütüphanesi olan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanemiz, hizmet vermeye devam ediyor. Müzelerimiz 2018'de 100 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı. İlçemizde 8 kapalı yüzme havuzumuz aktif bir şekilde hizmetlerine devam ediyor. Öğrencilerimiz havuzlarımızdan ücretsiz yararlanıyor ve beden eğitimi derslerini havuzlarımızda yapıyorlar. Şimdiki hedefimiz ise 22 mahallemize 22 yüzme havuzu kazandırmak. Engelli gençlerimiz için Avrupa'da bir benzeri olmayan Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayımızı hayata geçirdik. Evlatlarımız burada meslek öğreniyor, yeteneklerini sergiliyor ve iş sahibi oluyor. Hizmetlerimizden bugüne kadar 15 bin engelli kardeşimiz yararlandı” sürdürdü.

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı Bağcılar’ın çocuklarını hor görenleri Bağcılar’a davet etti. Başkan Çağırıcı “Bağcılar’ı hor görenlerin son 5 yılda Beylikdüzü ile Bağcılarımıza yapılan hizmetleri kıyaslamasını tavsiye ediyorum. Bu millet süslü cümleler duymak değil, rasyonel yatırımlar görmek istiyor. Şükürler olsun ki bu anlamda sayısız hizmetlerimiz var. Görmek isteyenleri beklerim” dedi.

Kendisinin Bağcılar’da oturmadığını iddia edenlere de cevap veren Başkan Çağırıcı “Son olarak yüzlerce küfür ve hakaretin arasında “nerede oturuyorsun?” diye soranlar olmuş. Elbette Bağcılar’da oturuyorum. Aksini iddia eden varsa ispatlasın. Yoksa bu yalanı kurgulayanların ateşine odun taşımış olursunuz. #EnGüzelSözümüzBağcılar” dedi.
ETİKET :  

Tümü