SİYASİ PARTİLER BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLADI

31 Mart 2019 Yerel seçimlerine iki ay kala partilerin adayları belli oldu.

19:28:48 | 2019-02-02

 

 

 İlk olarak adayını açıklayan AK Parti’de Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yeniden aday gösterildi. MHP, CHP aday çıkarmıyor. İYİ Parti’de ise Bağcılar Belediye Başkan adayı Muhammet Bayram olurken, Saadet Partisi’de Bağcılar Belediye Başkan adayı olarak ilçe başkanı Şakir Şahin’i aday olarak gösterdi.

MHP aday çıkarmayarak Cumhur İttifakının adayı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı destekleyecek. CHP’de aday çıkarmayarak Millet ittifakının İYİ Parti’nin Bağcılar Belediye Başkan adayı Muhammet Bayram’ı destekleyecek. HDP’nin ise Bağcılar’da henüz aday çıkarıp çıkarmayacağı netlik kazanmadı.

Geçmiş yıllarda ki seçimlere göre daha az adaylı bir belediye başkan adayı seçimi yaşayacak olan Bağcılar’da Bağcılar Belediye Meclis üyelikleri için partilerin hepsi, kendi meclis üyesi adaylarıyla, kendi parti logolarıyla seçimlere girecekleri parti genel merkezlerinden ve genel başkanların yaptıkları açıklamalarla netleşti. 31 Mart akşamı Bağcılar Belediye Meclisi nasıl şekillenecek? Siyasi Partiler Bağcılar’da hangi sloganlarla ve vaatlerle vatandaşın karşısına çıkacak?

 
ETİKET :  

Tümü